Serwis Turystyczny Krynicy Zdrój

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Trasy rowerowe Krynica-Zdrój » Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków

kategoria
Trasy rowerowe,
 
Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków
Zobacz galerię zdjęć
 

Wycieczka rowerowa Doliną Szczawicznych Potoków jest trasą, która liczy sobie około 12,5 kilometra. Jest to trasa stosunkowo łatwa do pokonania i możemy ją przejechać w około 1,5 godziny. Różnica poziomów wynosi tylko około 60 metrów i jest to trasa, która doskonale nadaje się na rodzinne wycieczki.

Trasa rozpoczyna się w samym centrum Krynicy-Zdroju, na ulicy Kraszewskiego, skąd podążymy w kierunku miejscowości Muszyna. Nieco ponad 2 kilometry dalej, na światłach, pojedziemy prosto i dojedziemy do murowanej cerkwi, która pochodzi z XIX wieku, znajduje się ona zaraz przy drodze. Przy wjeździe do Powroźnika musimy skręcić w lewo i jechać około 5 kilometrów w stronę Szczawicznych Potoków. Przejedziemy przez tory kolejowe, za którymi skończy się asfalt, a zaczną się płyty.

Za kilkaset metrów od tegoż miejsca podążymy drogą polną przez wąską dolinę Szczawicznych Potoków i malowniczy iglasty las. Będziemy przejeżdżać niedaleko skupiska sosen, na których znajduje się duża ilość dudek dla ptaków. Zaraz miniemy kilka odwiertów wód mineralnych typu szczawy. Tam też zacznie się dość łagodny zjazd. Po drodze miniemy jeszcze źródełko wody mineralnej i dojedziemy do szlabanu. Kiedy wyjedziemy z lasu naszym oczom ukaże się wspaniała panorama Krynicy-Zdroju oraz okolicznych wzniesień.

W tym miejscu zaczynają się już pierwsze zabudowania. Pojedziemy dość ostro w dół ulicą Źródlaną i dojedziemy do wiaduktu kolejowego. Przed wiaduktem skręcimy w prawo (na ulicę Słoneczną). Kiedy przejedziemy wzdłuż ogrodzonego terenu dworca, dotrzemy na ulicę Ebersa i z tego miejsca jest już prosta droga do ulicy Kraszewskiego czyli początku naszej wycieczki.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Krynicy-Zdrój

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 136
łącznie odsłon: 1289954
od dnia: 2012-05-30
czas generowania: 0.15
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Krynica Zdrój - Beskid Sądecki - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl