Serwis Turystyczny Krynicy Zdrój

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Zabytkowe budynki Krynica-Zdrój » Stare Łazienki Mineralne
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Stare Łazienki Mineralne

adres
Stare Łazienki Mineralne
Leona Nowatorskiego 9/4
33-380 Krynica-Zdrój
kontakt
tel.

kategoria
Zabytkowe budynki,
 
Stare Łazienki Mineralne
Zobacz galerię zdjęć
 

Stare Łazienki Mineralne są budynkiem pochodzącym z lat 1863-1866. Zostały wybudowane z inicjatywy ojca polskiej balneologii Józefa Dietla. Są one jednym z najstarszych obiektów zabytkowych w Krynicy-Zdroju i znajdują się na początku krynickiego deptaku. W czasach swej świetności uznawane były za jedne z najbardziej nowoczesnych obiektów tegoż rodzaju w skali światowej. Łazienki Mineralne były dawniej miejscem, gdzie przybywający kuracjusze mogli zażywać wspaniałych kąpieli w wodach mineralnych i borowinach. Kąpiele te były podstawą terapii leczniczych, jakie stosowano w uzdrowisku.

W budynku Łazienek Mineralnych zlokalizowane były 72 pokoje wraz z 82 wannami, w których brano lecznicze i bardzo relaksujące jednocześnie kąpiele. Dodatkowo w obiekcie mieściło się 6 kabin borowinowych, dwie kabiny parowe i faliste. Piętro Łazienek zajęte było przez pokoje przeznaczone dla przyjezdnych kuracjuszy.

Z biegiem lat Łazienki Mineralne zaczęły tracić swój niezwykły urok, przestano się nimi interesować i popadły w straszną ruinę. Zamiast zdobić wejście do głównej alei spacerowej uzdrowiska, już na początku powodowały niesmak. Na szczęście zostały w końcu odnowione i obecnie znów przyciągają swym niebywałym pięknem, a ponadto licznymi atrakcjami wewnątrz. Tam gdzie dawniej zlokalizowane były gościnne pokoje, w tej chwili mieszczą się między innymi gabinety odnowy biologicznej, salony kosmetyczny i fryzjerski, solarium i gabinety analityczne, które pracują dla szpitala uzdrowiskowego oraz sanatoriów.

Ogromną atrakcją jest również grota solna, która została stworzona z soli pochodzącej z Morza Martwego, Czarnego i Czerwonego, a ponadto sól z rodzimych złóż iwonickich i kłodawskich. Odbyć tutaj można wspaniałe lecznicze i relaksujące seanse, które bardzo pomagają w leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego, chorób dermatologicznych, stanów nerwicowych. Powietrze jest mocno nasycone jodem, a wewnątrz panuje stała temperatura i wilgotność. Seans w grocie solnej może odbyć również każdy, kto czuje się osłabiony i zmęczony. Zabieg taki trwa 45 minut i oczywiście polega on na wdychaniu powietrza z jonami soli.

Jaskinia solna jest czynna codziennie od 10.00 do 20.00. Ostatni seans rozpoczyna się 19.00.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Krynicy-Zdrój

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 2
odwiedzin dzisiaj: 135
łącznie odsłon: 1289908
od dnia: 2012-05-30
czas generowania: -0.88
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Krynica Zdrój - Beskid Sądecki - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl