Serwis Turystyczny Krynicy Zdrój

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Ścieżki dydaktyczne Krynica-Zdrój » Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Śladem pracy leśnika"
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Śladem pracy leśnika"

kategoria
Ścieżki dydaktyczne,
 
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna
Zobacz galerię zdjęć
 

 „Śladem pracy leśnika” jest wspaniałą ścieżką przyrodniczo-edukacyjną. Jej długość wynosi około 5,5 kilometra, a czas potrzebny do jej przejścia to około 3 godziny. Warto wybrać się na wyprawę tą właśnie dobrze oznakowaną ścieżką, jeśli interesujemy się przyrodą, lubimy aktywny wypoczynek na łonie natury i chcemy nieco więcej dowiedzieć się na temat pracy leśnika. Po drodze bowiem naprawę wiele dowiemy się na temat gospodarki leśnej.

Ta fascynująca ścieżka została wytyczona na obszarze nadleśnictwa Kopciowa i rozpoczyna się ona tuż przy Izbie Leśnej. W tym miejscu często prowadzi się szkolne lekcje dotyczące przyrodniczej tematyki. Również przy Izbie Leśnej zlokalizowany jest parking samochodowy oraz miejsce do odpoczynku, które jest zadaszone. Cała ścieżka jest bardzo dobrze oznakowana i posiada tabliczki kierunkowe, dzięki czemu na pewno nie zgubimy się po drodze. A na ścieżce czeka na nas aż 13 tematycznych przystanków.

Przy każdym przystanku znajdują się dużych rozmiarów tablice. Na tablicach tych zaś umieszczone zostały zarówno piękne zdjęcia jak i dokładne opisy, zatem możemy dowiedzieć się dokładnie, co możemy zaobserwować w danym miejscu. Dzięki wspomnianym tablicom jesteśmy w stanie udać się na wędrówkę po ścieżce samodzielnie, choć możemy również udać się po niej z leśnikiem, który dodatkowo na pewno zdradzi nam kilka fascynujących tajemnic związanych ze swoją pracą.

Spacerując po ścieżce po pierwsze poznamy różne fazy rozwoju wspaniałych drzewostanów. Zapoznamy się również dokładnie z działaniami leśników i na własne oczy ujrzymy efekty współpracy leśników z pracownikami naukowymi. Dodatkowo wycieczka ta pozwoli uświadomić nam jakie zagrożenia czyhają na las podczas jego rozwoju i jakie są przyczyny owych zagrożeń. Naturalnie dowiemy się również co należy robić, aby las był bezpieczny.

Bardzo interesującym zagadnieniem jest przebudowa drzewostanów, która jest zadaniem wyjątkowo trudnym i czasochłonnym. Dowiemy się szczegółowo na czym ona polega i po co się jej dokonuje. Drugim przystankiem jest szkółka leśna, w której to wysiewane są nasiona oraz hodowane są sadzonki drzewek. W tym miejscu dowiemy się kilku faktów między innymi o odnowieniach zarówno wykonywanych przez ludzi jak i tych naturalnych, zobaczymy jak pielęgnuje się las. Szkółkę możemy zwiedzić tylko z leśniczym bądź też innym pracownikiem LZD.

Podróżując po ścieżce dotrzemy także między innymi do licznych powierzchni doświadczalnych oraz badawczych. Są to powierzchnie, na których wykonuje się badania naukowe, a robią to pracownicy naukowi Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ponadto studenci odbywają tutaj praktyki. Aby wiedzieć jakie fantastyczne rzeczy czekają na nas po drodze, warto zapoznać się z kolejnymi przystankami zanim jeszcze przystąpimy do wędrówki.

 • przystanek 1 – tablica informacyjna
 • przystanek 2 – szkółka leśna
 • przystanek 3 – naturalne i sztuczne odnowienie lasu
 • przystanek 4 – młodnik
 • przystanek 5 – przebudowa drzewostanu przedplonowego
 • przystanek 6 – drzewostany doświadczalne
 • przystanek 7 – infrastruktura techniczna
 • przystanek 8 – drzewostan dojrzewający
 • przystanek 9 – zamieranie drzewostanów świerkowych
 • przystanek 10 – ochrona lasu przed szkodliwymi owadami
 • przystanek 11 – leśne tereny podmokłe
 • przystanek 12 – drzewostan dojrzały
 • przystanek 13 - szkółka doświadczalna
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Krynicy-Zdrój

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 2
odwiedzin dzisiaj: 136
łącznie odsłon: 1289924
od dnia: 2012-05-30
czas generowania: 0.13
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Krynica Zdrój - Beskid Sądecki - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl