Serwis Turystyczny Krynicy Zdrój

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Trasy rowerowe Krynica-Zdrój » Pętla przez Jakubik i Kopciową.
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Pętla przez Jakubik i Kopciową.

kategoria
Trasy rowerowe,
 
Pętla przez Jakubik i Kopciową.
Zobacz galerię zdjęć
 

Pokonanie Pętli przez Jakubik i Kopciową powinno nam zająć około 1,5 godziny. Różnica wysokości wynosi około 160 metrów, ale jest to trasa bardzo łatwa i przyjemna. Podczas wycieczki warto zatrzymać się w kilku miejscach i przygotować sobie aparat fotograficzny.

Na wycieczkę wyruszamy z centrum Krynicy-Zdroju z ulicy Pułaskiego i kierujemy się na Tylicz. Około jednego kilometra dalej skręcamy w lewo, a tym samym wyjeżdżamy na ulicę Zieleniewskiego. Pojedziemy wzdłuż licznych domów wypoczynkowych oraz pensjonatów, droga będzie prowadzić nas dość ostro w górę. Za kilkaset metrów wjedziemy w las iglasty, miniemy dom wypoczynkowy Cztery Pory Roku. Za około 200 metrów po lewej stronie zobaczymy polanę, a zaraz za nią ścianę lasu. W tym miejscu skręca znakowany na żółto szlak turystyczny, który schodzi z góry od strony Huzar.

Ścieżką udamy się dość ostro w górę i dojedziemy do lasu, gdzie za chwilę zacznie się niewielki podjazd na grzbiet. Po krótkim zjeździe wyjedziemy na polanę śródleśną. Tutaj droga może być dość uciążliwa, z racji tego, że jest rozjeżdżona przez ciężki sprzęt. Miniemy tutaj duże mrowisko po czym dojedziemy do polany, która ma kształt kwadratu. Tutaj skręcimy w prawo i pojedziemy skrajem rzeczonej polany. Przy kolejnym jej narożniku musimy skręcić w lewo. Wjedziemy na chwilę w las i wyjedziemy na dużą łąkę. Patrząc w dół będziemy mogli obejrzeć Mochnaczkę. Kolejny raz wjedziemy w las, którym pojedziemy następne kilkaset metrów.

Wyjedziemy na polanie, na której stoi nowy dom. Za domem tym mieści się szkółka świerków ozdobnych. Zaraz wyjedziemy na drogę asfaltową. Musimy skręcić w lewo i około 300 metrów dalej wyjedziemy na drogę krajową Nowy Sącz-Krynica w Kopciowej. Tutaj mamy dwie możliwości. Możemy bowiem pojechać do Krynicy-Zdroju tak zwaną "starą drogą", ale możemy również pojechać drogą główną. Jest to szeroka droga, jednak powinniśmy być ostrożni, gdyż jeżdżą tamtędy samochody. Ominiemy odejście w prawo na Słotwiny i podążymy ulicą Piłsudskiego do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy wycieczkę.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Krynicy-Zdrój

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 4
odwiedzin dzisiaj: 27
łącznie odsłon: 1294359
od dnia: 2012-05-30
czas generowania: 0.17
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Krynica Zdrój - Beskid Sądecki - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl