Serwis Turystyczny Krynicy Zdrój

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Trasy rowerowe Krynica-Zdrój » Pętla przez Huzary i Górę Parkową
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Pętla przez Huzary i Górę Parkową

kategoria
Trasy rowerowe,
 
Pętla przez Huzary i Górę Parkową
Zobacz galerię zdjęć
 

Pętla przez Huzary i Górę Parkową jest dość krótką trasą, bo liczy sobie ona niespełna 9 kilometrów. Pomimo tego, że różnica wysokości na trasie wynosi około 220 metrów, jest ona trasą bardzo przyjemną i łatwą, która idealnie nadaje się na rodzinne wycieczki.

Wycieczkę wyżej wymienioną trasą rozpoczynamy w centrum Krynicy-Zdroju, na ulicy Pułaskiego. Stamtąd będziemy kierować się w stronę Tylicza. Po około kilometrze musimy skręcić w lewo, na ulicę Zieleniewskiego. Po drodze miniemy typową dla Krynicy-Zdroju miejską zabudowę z licznymi pensjonatami i pojedziemy dość ostro w górę. Za kilkaset metrów będziemy wjeżdżać w las iglasty. Miniemy dom wczasowy "Cztery Pory Roku". Około 200 metrów dalej ujrzymy schodzący z Kopciowej znakowany na żółto szlak turystyczny, miniemy ujeżdżalnię koni i wjedziemy na grzbiet.

W dole zauważymy Mochnaczkę i będziemy mogli obejrzeć ciekawe widoki na Beskid Niski. Pojedziemy żółtym szlakiem w lewo, gdzie dojedziemy do świerkowo-jodłowego lasku. Dalej ominiemy szlaban. Za szlabanem zacznie się dość stromy podjazd. Za kilkaset metrów, gdzie droga jest już znacznie łagodniejsza, do szlaku żółtego dołączą szlaki czerwony i zielony. Już za chwilę zdobędziemy Husary na wysokości 864 m n.p.m. W tym miejscu do wymienionych trzech szlaków dołączy jeszcze szlak czarny. Teraz musimy zjechać. Początkowo zjazd będzie łagodny, ale już za chwilę stanie się on dość stromy. Należy pamiętać, że cały czas musimy trzymać się żółtego szlaku. Skręcimy nim w lewo i za kilkaset metrów wyjedziemy na drogę prowadzącą z Krynicy-Zdroju do Tylicza. Dalej jedziemy drogą w prawo, a za około 200 metrów będziemy przejeżdżać na drugą stronę, aby móc wjechać na żwirową śródleśną dróżkę.

W tym miejscu zacznie się raczej łagodny podjazd, a z lewej strony do żółtego szlaku dołączy niebieski wiodący z Powroźnika. Dojedziemy za chwilę do szałasu "Janina". Dalej pojedziemy dość szeroką spacerową ścieżką przy stawie szczytowym i za około 200 metrów wyjedziemy na polanę szczytową znajdującą się na Górze Parkowej. Tam możemy zatrzymać się na dłuższy odpoczynek, możemy również skorzystać z całego mnóstwa atrakcji turystycznych. Po odpoczynku będziemy zjeżdżać w dół spacerową ścieżką po żółtym szlaku, który łączy się z niebieskim. Początkowo ścieżka lekko opada w dół, później już bardziej stromo. Ostatnim odcinkiem będziemy jechać po ścieżce dość wąskiej. Zejdziemy kilkoma stopniami na ulicę Ebersa. Jeśli chcemy dostać się na krynicki deptak, musimy udać się w prawo.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Krynicy-Zdrój

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 5
odwiedzin dzisiaj: 22
łącznie odsłon: 1294317
od dnia: 2012-05-30
czas generowania: 0.21
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Krynica Zdrój - Beskid Sądecki - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl