Serwis Turystyczny Krynicy Zdrój

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Parki i centra rozrywki Krynica-Zdrój » Park Zdrojowy
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Park Zdrojowy

kategoria
Parki i centra rozrywki,
 
Park Zdrojowy
Zobacz galerię zdjęć
 

Park Zdrojowy w Krynicy-Zdroju mieści się prawie w samym centrum miejscowości. Jest on rozległym i bardzo dobrze utrzymanym kompleksem leśnym. W parku znajduje się całe mnóstwo alejek, którymi możemy pospacerować. Ciekawostką jest, że Park Zdrojowy w Krynicy-Zdroju jest jednym w Polsce parkiem, w którym nie uświadczymy ani kawałka płaskiego terenu.

Ten wspaniały, duży park został założony w 1810 roku na zachodnich stokach Góry Parkowej, która wznosi się na około 150 m nad poziom uzdrowiska. Całe mnóstwo alejek parkowych, które zlokalizowane są w zachodniej części, już w części wschodniej przechodzą w las. Znaleźć możemy tu bardzo wiele ciekawych gatunków drzew jak między innymi sosny wejmutki, daglezje, żywotniki olbrzymie, a ponadto oczywiście sosny i buki.

Warto zwrócić uwagę na figurkę Matki Boskiej (Najświętszej Marii Panny Królowej Krynickich Zdrojów), która została wykonana w roku 1864, na podstawie rysunku Artura Grottgera. Niedaleko , na Polanie Michasiowej, która jest jednym z bardziej płaskich terenów w parku, ale jednocześnie jest trochę podmokłym miejscem, znajduje się źródło Bocianówka, które jest ozdobione rzeźbą. Kawałek dalej ustawiony jest duży szałas, który zbudowano na miejscu dawnej bardzo stylowej altany.

Park Zdrojowy jest wspaniałym zakątkiem, wprost idealnym do spacerów wśród cudownej, malowniczej przyrody. Na zachodnim zboczu Góry Parowej zlokalizowane są cztery jeziorka osuwiskowe, które nazywa się Czaplimi Stawami. Tam też gnieździ się ptactwo wodne, spotkać tam można między innymi rzadkiego łabędzia niemego oraz czaplę siwą.

Na północnych stokach znajdują się altany „Wanda” i „Marzenie” pochodzące z XIX wieku. Na stokach znajdują się również liczne ujęcia wód mineralnych. Bardzo często odwiedzane przez turystów jest tak zwane "źródło miłości". Według legendy ma ono ponoć zapewniać miłość ukochanej przez nas osoby.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Krynicy-Zdrój

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 136
łącznie odsłon: 1289959
od dnia: 2012-05-30
czas generowania: 0.26
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Krynica Zdrój - Beskid Sądecki - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl